Hlavním hrdinou snímku Život je boj je Shawn MacArthur, který se v New Yorku živí prodejem padělaného zboží. Setkání s podvodníkem Harveyem Boardenem mu zajistí vstup do světa ilegálních zápasů, v nichž se ukazuje jako skrytý talent. Shawn má možnost probojovat se až do spolku elitních zápasníků, dříve si však musí v newyorském podsvětí projít tvrdou školou.

Dito Montiel obsadil do ústřední role Channinga Tatuma, s nímž již spolupracoval na dramatu Průvodce k rozpoznání tvých svatých, které mu zajistilo cenu za nejlepší režii na festivalu Sundance. Film Život je boj Montiel napsal svému hereckému objevu přímo na tělo. "Channing je fyzicky velmi disponovaný, zároveň je to skvělý herec. Abychom to spojili, vymyslel jsem příběh o klukovi, který se účastní nelegálních zápasů," řekl režisér.

Život je boj vyniká především realističností, s níž režisér dokáže na plátno převést příběh z odvrácené strany New Yorku. Drsný snímek plný násilí však obsahuje také romantickou linii, která může zaujmout ženskou část publika.

Channing Tatum musel před natáčení projít náročným pětitýdenním tréninkem, během něhož si osvojil techniku boxu, řecko-římského zápasu i specifická bojová umění. Pro herce bylo nejnáročnější spojit akční scény s koncentrací na dramatický projev. "Udržet v zápase emoce je obtížné. Když někoho praštíte nebo prohodíte oknem, musí vám být v obličeji znát, co prožíváte," uvedl Tatum, který natáčením akčních scén strávil i 14 hodin denně.