Podle obhájce šedesátiletého Kudlíka Petra Konečného se obžalovaný domáhá zproštění obžaloby. Měl by tak učinit buď přímo krajský soud, nebo pokud nebudou splněny zákonné podmínky, po zpětném vrácení případu olomoucký okresní soud.

Kudlík měl podle obžaloby Čunkovi poskytnout alibi na 11. února 2002, kdy měl jako tehdejší starosta Vsetína převzít půlmilionový úplatek. To ale popírá korunní svědkyně Marcela Urbanová. Kudlík policii uvedl, že byl celé dopoledne s Čunkem, který pak odcestoval na výjezdní zasedání vlády do Zlína. Sám Kudlík pak ze Vsetína zjevně ještě dříve odcestoval na konferenci do Havířova.

V kauze, kterou řešil olomoucký okresní soud téměř celý rok 2008, vypovídali i tehdejší premiér Miloš Zeman a současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Ti ale mnoho světla do případu s ohledem na dlouhou dobu od události nevnesli.

Samosoudce Aleš Vašků věnoval loňského 1. prosince vynesení rozsudku a jeho odůvodnění dvě a čtvrt hodiny. Vašků se mimo jiné důrazně ohradil vůči spekulacím, že by chtěl nějakým způsobem znovu otevírat již skončenou Čunkovu korupční kauzu.