Servais na Letní filmové škole uvede svůj celovečerní film Taxandria, který pojednává o podivném totalitním království, v němž se zastavil čas, i kolekci krátkometrážních snímků. Návštěvníci festivalu se mohou zúčastnit také jeho přednášky na téma technických aspektů použitých metod v jeho tvorbě.

Raoul Servais se narodil roku 1928 v belgickém Ostende. Během studií užitého umění na Royal Academy of Fine Arts v Ghentu spolupracoval se slavným surrealistickým malířem René Magrittem. Servais vytvořil 13 krátkých animovaných snímků, které sklidily úspěch na filmových festivalech po celém světě. Ústředním tématem jeho tvorby je převážně manipulace, touha po moci a válka v nejrůznějších podobách.

Uherské Hradiště bude letos Letní filmovou školu hostit v termínu od 24. července do 2. srpna. Její program bude zaměřen na rakouskou a belgickou kinematografii. K dalším potvrzeným hostům festivalu patří íránský režisér Houchang Allahyari nebo rakouský kameraman Christian Berger a herečky Marika Greenová a Pia Hierzeggerová.