Akce, jejíž hlavní součástí bude pochod městem homosexuálů, transsexuálů, bisexuálů a jinak orientovaných lidí, začne v 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka. „Zde také přivítají účastníky člen Rady města Tábor Jiří Fišer, předseda Gay iniciativy herec Jiří Hromada, který letošní Queer Pride zaštiťuje,“ uvedla Eva Kubešová.

„Jsme rádi, že po určitém zaváhání Městský úřad v Táboře nakonec upustil od nelegitimních požadavků na svolavatele shromáždění ohledně poplatků za vyčlenění trasy průvodu a bylo nám sděleno, že město nyní pracuje na zajištění dopravy a případných omezení,“ podotkla organizátorka.

Průvod projde městem mezi 12. a 13. hodinou a vydá se pak směrem k Lužnici k mlýnu, kde bude akce pokračovat. Zde bude pak také promítnut dokument známého českého gay páru zpěváka Pavla Vítka a jeho partnera Janise Sidovského s názvem S důvěrou a láskou.

Po zkušenosti z loňské Queer Pride v Brně se k této akci váží i otázky bezpečnosti. Na internetu se totiž objevily zprávy, že se na akci chystají ultrapravicoví radikálové. „Monitorujeme proto případné aktivity namířené proti sobotnímu shromáždění a už jsme kontaktovali i policii. Bohužel i tady jsme se setkali s prohlášením zástupce krajské policie, ze kterého vyplývá, že doporučuje občanům se trase průvodu vyhnout, což považujeme za nešťastné,“ dodávají organizátoři.

Na odpolední workshopy a setkání pak naváže večerní afteparty v klubu Milénium na Pražském sídlišti, která vyvrcholí půlnoční módní přehlídkou salónu Budiore Coucou. Novou kolekci představí modelové a modelky přímo z řad účastníků průvodu.