Divákům se formace představí ve svém kompletním složení, které čítá 120 členů. Na pódiu je nově doprovodí také osmnáctičlenný chlapecký sbor Mladých Alexandrovců, který tvoří děti ve věku od 8 do 12 let. Nejmladšímu interpretovi je šest let.

Alexandrovce doplní na českém turné dva speciální hosté. Zpěvačka Eva Pilarová, která je dlouholetou obdivovatelkou souboru, a Petr Kolář. Diváky bude celým večerem provázet moderátor Jiří Klapka.

Alexandrovci již v České republice odehráli koncert v Jihlavě a Amfiteátru v Lokti u Karlových Varů. Po pražském koncertu ještě vystoupí po jednodenních intervalech v Pardubicích, Olomouci a Ostravě. Po české části turné se soubor přesune do Rakouska.

Hudební a taneční soubor Alexandrovci vznikl v roce 1928 a jeho původním účelem bylo poukázat na slávu Rudé armády. Vystoupení jsou známá svou propracovanou choreografií, tanečními výstupy, zajímavými kostýmy a kvalitním zpěvem interpretů. Soubor, který se dělí na taneční skupinu, sólisty, zpěváky a orchestr, má za dobu své existence na svém repertoáru k dispozici písně žánrů - jazz, opera, populární hudba a samozřejmě vojenské písně a pochody.