Krátce před 20. hodinou do hlediště divadla usedli mimo jiné zpěvačka Hana Křížková, zpěváci Michael Foret, Jan Kalousek, moderátor Zdeněk Podhůrský a tvůrci představení Gabriela Osvaldová, Ondřej Soukup a Richard Hes.

Choreografie Nikita nabídla divákům tanečně-hudební show, ve které si zatančili i zpěváci Leona Machálková a Daniel Hůlka. Autoři se nechali inspirovat filmem Brutální Nikita režiséra Luca Bessona, který vznikl na přelomu 80. a 90. let. Během představení se diváci stali svědky vloupání drogových dealerů a narkomanů do skladiště s léky nebo výcviku speciálních jednotek. Tým tanečníků diváky zaujal svým detailně synchronním projevem. Největší potlesk však sklidila Leona Machálková za svoji taneční scénu, v rámci níž na pódiu sváděla svého kolegu Daniela Hůlku.

Druhou částí programu byl Šachmat, jehož hudební základ vytvořil Soukup již před 20 lety. Jeho snahou tehdy bylo pomocí hudebních syntezátorů vytvořit iluzi symfonického orchestru. Latinský text z básní Horatia upravila Gabriela Osvaldová spolu s Jaromírem Wolfem. Šachmat, který je inspirovaný šachovou partií a geometrickými obrazci, hudebně doprovodili Daniel Hůlka, Lucia Šoralová, Bedřich Levý a Jiří Zonyga. Diváky překvapila sólistka opery Národního divadla Marie Fajtová, která svým pěveckým projevem dodala celé show na energičnosti. Kubistické kostýmy, ve kterých dominuje černá a bílá barva, navrhla Markéta Kubíčková.

"Před dvaceti lety, kdy jsme tvořili představení, bylo avantgardní. V současnosti je klasikou a jsem za to rád, protože klasika žije věčně," řekl na závěr choreograf a režisér Richard Hes, který zároveň dodal, že na Šachmat a Nikita se přišli podívat i bývalí tanečníci skupiny UNO, kteří usedli v předních řadách.