Slavia zasáhla do Ligy mistrů již minulý rok, kdy nedokázala postoupit ze základní skupiny. Letos se do historicky teprve druhého ročníku prestižní soutěže probojovala díky vítězství v základní části extraligy. V pondělí ale Mezinárodní hokejová federace (IIHF) oznámila, že se z ekonomických důvodů v nadcházející sezoně hrát nebude.

„S touto variantou jsem již delší dobu počítal. Tento průběh se dal v souvislosti s ekonomickou krizí bohužel očekávat,“ řekl Růžička. „Nemá cenu si něco nalhávat, Liga mistrů je o penězích. My jsme ale počítali s předkolem, takže jsme do rozpočtu na další sezonu neměli zahrnuty případné příjmy z této soutěže. Navíc jsme mohli v předkole dostat nepříjemného soupeře. Na druhou stranu v základní skupině se hrálo o zajímavé peníze,“ dodal slávistický trenér.

Přerušení mezinárodní hokejové soutěže může mrzet hlavně fanoušky a hráče. „Hrálo se atraktivním systémem, všechna mužstva měla stejné podmínky a hrála naplno, prostě to byla nejlepší mezinárodní konfrontace na klubové úrovni. Nedá se to srovnávat třeba s přípravou na turnajích v zahraničí, pro hokej je to určitě škoda,“ upozornil Růžička. Na přerušení soutěže ale našel i malé pozitivum. „Můžeme se soustředit jen na extraligu,“ dodal Růžička.