Karlovy Vary mají za sebou fantastickou sezonu, kterou završily vítězstvím nad Slavií ve finále extraligy a ziskem mistrovského titulu. Odměny v podobě účasti v prestižní Lize mistrů se však nedočkají. Soutěž, která vznikla v minulé sezoně, se totiž z ekonomických důvodů letos hrát nebude.

"Samozřejmě nás to moc mrzí, na Ligu mistrů jsme se těšili, hráli bychom ji už v nové aréně," řekl agentuře Mediafax generální manažer klubu Miroslav Vaněk, v jehož hlase bylo znatelné rozhořčení. "Musím říct, že jednání Mezinárodní hokejové federace je nekorektní, protože když se Liga mistrů rozjížděla, bylo nám garantováno, že se uskuteční minimálně tři ročníky," prozradil Vaněk.

"Něco v IIHF je asi špatně," dodal generální manažer karlovarského klubu. Ten se může rozloučit i s lákavými finančními odměnami, které plynou z účasti v prestižní evropské soutěži. "Na příjmy z Ligy mistrů jsme se určitě těšili, důležitější je však sportovní stránka. Do Ligy mistrů je velmi těžké se probojovat, nepovede se to každý den. Velice nás mrzí, že si ji v příští sezoně nebudeme moci zahrát," zakončil Vaněk.

Stejný osud jako Karlovy Vary postihl i pražskou Slavii, která si svou premiéru v Lize mistrů odbyla již v minulé sezoně, kdy však nedokázala postoupit ze základní skupiny.