Mezi záplavou úspěšných sportovců čněla nade všemi chorvatská výškařka Blanka Vlašičová. Nejen svou postavou, ale především svými schopnostmi. Vždyť už několik let vládne ženskému skoku vysokému a do Ostravy se vždy ráda vrací.

„Mám na Ostravu dobré vzpomínky, pokaždé se mi tu dobře závodilo,“ přiznala po příletu sympatická atletka. Lidé ji v Ostravě milují a ona se jim dokáže odvděčit skvělým výkonem. „Mám fanoušky v Ostravě taky ráda, svou podporou mi pomáhají k ještě lepším výkonům,“ přidala.

Z velkého zájmu médií na letišti ale byla celá nesvá, protože v letadle přicestovaly z Berlína desítky dalších skvělých sportovců. „Je to trochu zvláštní a není mi to úplně příjemné, když se na mě novináři sesypou,“ usmívala se trochu křečovitě a těšila se, až zmizí za velkými brýlemi a hned poté na hotelu.

Ve skokanském sektoru patří Vlašičová k absolutní špičce. V posledních závodech však utrpěla bolestivé porážky. Loni v srpnu nezískala očekávané olympijské zlato, musela se spokojit se stříbrem, na konci sezony pak ztratila podíl na jackpotu ze Zlaté ligy v posledním závodě v Bruselu a naposledy v neděli začala také letošní Zlatou ligu prohrou s Němkou Friedrichovou. „Porážky k životu bohužel patří. To se nedá nic dělat, nikdo není neporazitelný. Hlavně ta olympijská mě ale mrzí, chtěla jsem získat zlato," přiznala.