"Chybí nám reprezentanti Kolář, Limberský, Lecjaks a Halama, vzhledem k soustředěním národních celků dostali o něco delší volno. Později se připojí také Marek Bakoš, kvůli sobotní svatbě dostal den navíc také Michal Daněk. Dlouhodobější zranění léčí Jan Rezek a nachlazení s námi nepustilo Dana Houdka. Ostatní jsou zde a mě moc těší, že jsou všichni bez zdravotních problémů," řekl na úvod trenér Plzně Pavel Vrba.

Jeho svěřenci našli útočiště v moderním Hotelu Sport ve Zruči. "Jezdíme sem také na předzápasová soustředění, zdejší prostředí výborně známe. Kvalitní hřiště máme padesát metrů od hotelu, ideální je především minimální vzdálenost od Plzně a potřebný klid," vyjmenoval přednosti přechodného domova viktoriánů Vrba a vzápětí nastínil také týdenní program svého týmu: "Dopoledne pokaždé strávíme na hřišti, odpoledne se bude střídat výběh s posilovnou."

Právě na hřišti absolvovala parta kolem Pavla Horvátha první trénink tohoto léta. Po rozběhání následovalo cvičení kombinace a devadesátiminutová jednotka byla zakončena hrou na dvě branky. Do fotbalu se již naplno zapojila také jedna z nových tváří - David Střihavka. Sparťanský odchovanec je kmenovým hráčem Viktorie již od roku 2007, ale teprve v pondělí absolvoval ve svém klubu první trénink.

"Moc jsem se do Plzně těšil, jaro v Baníku bylo přece jen hodně nepovedené. Viktoria má vynikající mužstvo a já věřím, že jí dokážu pomoci. Po zranění kotníku budu muset především dohnat fyzickou kondici, pak budu mít ještě mnohem lepší pocit," řekl ke své premiéře urostlý útočník, který ale jedná o angažmá v německém Duisburgu.

Další z noviců Filip Rýdel strávil herní část tréninku v péči fyzioterapeuta. "Až za čtrnáct dní mi vyndají z operovaného ramene poslední dráty, poté se již naplno zapojím do přípravy," těší se olomoucký odchovanec, který vzápětí popsal také svou cestu do Štruncových sadů. "Dohodl jsem se s vedením Olomouce, že by bylo načase změnit působiště. Plzeň se ozvala jako první, předložila navíc zcela konkrétní nabídku a cítil jsem velký zájem. Vím, že se mnou trenér počítá především na post defenzivního záložníka a věřím, že budu týmu platný."

Po návratu z hostování se s viktoriány proháněl také Vítězslav Brožík, jako poslední z nováčků vyběhl na trávník bosenský obránce Zlatko Kazazič. Dvacetiletý talent je ve Viktorii na testech, o jeho případném dalším působení se rozhodne během čtrnácti dnů. "Je to určitě hráč s velkou perspektivou, více uvidíme v následujících dnech. Před odjezdem na rakouské soustředění budeme chtít mít mužstvo pohromadě, odjede 23 hráčů. Je tedy nasnadě, že někteří fotbalisté tým opustí. Všichni jsou nyní na stejné startovní čáře," zakončil první trénink letní přípravy Vrba.