V osm hodin ráno odjeli Středočeši autobusem do areálu Břízky u Jablonce nad Nisou, kde se budou týden věnovat kondičnímu tréninku. Hráčský kádr doznal ještě soustředěním několika změn.

Staronovými členy boleslavského mužstva jsou Jan Rajnoch a Marek Kulič. Obránce či záložník Rajnoch se vrátil z hostování v bundesligovém Cottbusu, útočník Kulič přišel z pražské Sparty, kam přestoupil před dvěma a půl lety právě z Mladé Boleslavi. Oba zkušení borci se k týmu připojí v pondělí večer. Pozdější nástup do přípravy mají také mladíci Tomáš Fabián, Jan Chramosta a Václav Zahustel, kterým se jarní sezona protáhla kvůli povinnostem v reprezentační jednadvacítce, respektive v mladoboleslavské juniorce.

Na odchodu ze středočeského klubu je zatím jen útočník Michal Papadopulos, o jehož kanonýrské schopnosti projevil zájem nizozemský Heerenveen. Oba kluby jednají o přestupu a celý transfer se zřejmě podaří zrealizovat už v úterý dopoledne. Mladá Boleslav tak přijde o střelce deseti ligových branek.

Zcela novými tvářemi v boleslavské kabině jsou dva Francouzi. Dvacetiletý defenzivní záložník David Louhoungou z Rennes a o rok starší obránce David Prempeh z Troyes. Připojit by se měli ještě další dva třiadvacetiletí cizinci - srbský obránce Marko Dalovič a etiopský útočník Fikru-Teferra Lemessa.

Mnohem zásadnější proměnou než hráčský kádr prošel realizační tým. Hlavním trenérem je Dušan Uhrin mladší, který k mužstvu přišel už na začátku května. Vrátil se do Mladé Boleslavi po dvou letech a přizval si k ruce asistenta Petra Čuhela, který mladoboleslavské prostředí velmi dobře zná právě z působení vedle Uhrina.

Úplnými nováčky jsou trenér brankářů Stanislav Vahala a kondiční trenér Martin Třasák. Kustodem zůstal Pavel Uhlíř, masérem Václav Kubíček, s nímž odjel na soustředění také druhý masér Pavel Horecký a lékaři Miroslav Sinkule a Josef Horák. U mužstva už nepůsobí trenér brankářů Ladislav Maier.

Herní přípravu zahájí boleslavští fotbalisté v posledním červnovém týdnu dvěma duely s akademickou reprezentací České republiky v nymburském sportovním areálu. První utkání se koná v úterý 23. června, druhé ve čtvrtek 25. června vždy dopoledne od 10.15. Ve stejný čas si Mladá Boleslav zahraje v Nymburku také v nedělním dopoledni 28. června proti slovenské Nitře.

V pondělí 29. června odjíždí mužstvo na herní kemp do rakouského Kaprunu. V jeho rámci sehraje čtyři utkání se zahraničními soupeři. V úterý 30. června s Lokomotivem Moskva, ve čtvrtek 2. července se Spartakem Moskva, v sobotu 4. července s Hajdukem Split a v pondělí 6. července s Apoelem Nikosia.

Závěrečnou herní přípravu si Boleslavští naplánovali s druholigovými soupeři. V sobotu 11. července s Vlašimí, v úterý 14. července s Ústím nad Labem a v neděli 19. července s Jihlavou.