„Medaili Za statečnost od policejního prezidenta tak dostali nadstrážmistři z olomoucké hlídkové služby Petr Musil a Jiří Loun. Těm se letos na počátku ledna podařilo v mrazivé noci na začátku ledna zachránit třiadvacetiletou ženu, která chtěla ukončit život skokem z balkonu v sedmém patře panelového domu na jednom z olomouckých sídlišť,“ řekla Dolejšová.

Policisté přijali oznámení o události na lince 158 před půlnocí a vyjeli ihned na místo. Hlídka po příjezdu spatřila ženu stát na vnější straně balkonového zábradlí a viděla, že je zjevně psychicky rozrušená. Žena se krátce na to spustila z balkonu a zůstala viset pouze za ruce.

Jednomu z policistů, který s ženou komunikoval z balkonu vedlejšího bytu, se podařilo přelézt za ní a zachytit ji v okamžiku, kdy už neměla sílu se udržet a pustila se. Policista ji držel za ruce, ale vzhledem k tomu, že povrch balkonu byl namrzlý, se mu nedařilo ji vytáhnout. Jeho kolega okamžitě přelezl z vedlejšího balkonu za ním a společnými silami pak vyčerpanou ženu vytáhli na balkon.

Zákrok policistů trval přibližně 10 minut. Celá událost se obešla bez zranění a policisté pak mladou ženu předali do lékařské péče.

Den Policie doplnila výstavka její historie od první republiky po současnost. Lidé měli možnost sledovat nejen ukázky práce policistů ze všech okresů bývalého Severomoravského kraje, ale také Městské policie Olomouc a vojenské policie.