Husák udělil tři medaile za zásluhu o bezpečnost, 13 čestných medailí Policie ČR a 41 medailí prvního, druhého i třetího stupně za věrnost. Mezi oceněnými policisty z Domažlicka, Karlovarska, Chebska a z Plzně bylo také pět žen.

"Oblastní ředitelství služby cizinecké policie Plzeň je jedno z nejlépe hodnocených ředitelství v České republice. Je také místem, kde cizinecká policie může nejlépe ukázat, co se od naší činnosti očekává," řekl ředitel Husák. Zdůraznil, že cizinecká policie na západě Čech začala jako první úspěšně řešit problémy s cizinci, kteří žijí a pracující na území naší republiky a v důsledku hospodářské krize se dostali do vážných existenčních problémů.

Během uplynulého roku provedli pracovníci Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Plzeň kontrolu 38 000 osob a 5900 vozidel. Zvýšil se počet pobytových kontrol cizinců zaměřených na ubytovny a další podobná zařízení. V roce 2008 to bylo 7980 pobytových kontrol. V rámci Oblastního ředitelství cizinecké policie Plzeň pracuje 380 policistů.