"V životě jsem s dívkou nic takového neměl a ani mít nemohl. Dům je tichý, je v něm všechno slyšet, i z garáže. Homola se s manželkou obávali, že dívka by mohla peníze z účtu, které po nich chtěla, poskytnout příteli na drogy. Od ní se také dozvěděli, že muž pěstuje doma marihuanu. "Chtěl ji pěstovat i u nás, ale to jsem zatrhl. On pak prohlásil, že se u nás nedá dýchat," řekl Homola. Dále uvedl, že dívčiny psychické problémy podle něj mohla způsobit tragická nehoda, při které zemřel její kamarád a ona si jeho smrt kladla za vinu. Obžalovaný také vypověděl, že dívčiny záchvaty lékaři po důkladném vyšetření označili za hrané.

Homola dále vypověděl, že dívčinu příteli zakázal vstup do jejich domu, protože napadl Homolova syna. "Nesměl k nám jezdit, protože mi několikrát zfackoval syna a v koupelně obtěžoval dceru," uvedl obžalovaný a dodal, že mladík mu vyhrožoval SMS zprávami, že podpálí jejich dům. Podle Homoly měl na dívku velmi špatný vliv. "Chtěla jít studovat na vysokou školu, ale jakmile se s ním seznámila, její zájem o studium zmizel," dodal. Obžalovaný velmi obšírně vykládal rodinné vztahy i problémy s dívkou. Soudce Miloslav Ježek, který na žádost obžalovaného zakázal pořizování zvukových i obrazových záznamů v jednací síni, jej i jeho obhájce musel několikrát usměrňovat.

Jiří Homola měl od roku 1999 s tehdy nezletilou dívkou provádět do loňska různé sexuální praktiky. Podle obžaloby dívku prvních šest měsíců nejprve osahával na prsou a přirození, od jara roku 2000 s ní měl pohlavní styk. Někdy jí do přirození také zasunoval různé předměty a přiměl ji také k análnímu a orálnímu sexu. Pod záminkou léčby ledvin jí také podával neznámé tablety, po kterých ztrácela kontrolu nad tím, co se s ní děje. Využíval i její existenční i psychické závislosti na něm, kdy byl jediným, kdo mohl znát výhrůžné anonymní SMS zprávy, které jí sám posílal.

Od září roku 2007 jí posílal i anonymní dopisy, ve kterých jí pro případ, že se sexu nepodrobí a vše oznámí, opakovaně vyhrožoval znásilněním nebo smrtí a také tím, že by mohlo vyjít najevo, že má mít něco společného se smrtí jejího nezletilého spolužáka. V dopisech a SMS zprávách se psalo i to, že vše ublíží i jí samotné, protože ji pak nikdo nebude chtít. Tím ji systematicky vystavoval intenzivnímu psychickému stresu, když výhrůžkám uvěřila.

Na vše se přišlo na základě dívčina oznámení loni v prosinci. "Ona krátce před tím navázala odbornou psychologickou spolupráci s jedním psychologem a řešila s ním otázky, jaké to bude mít důsledky na všechny. Ona se poté rozhodla to oznámit," řekl státní zástupce Milan Šimek. Dívka podle znalců dodnes trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Homolovi hrozí za trestné činy pohlavního zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže, soulože mezi příbuznými a vydírání v případě prokázání viny až 15 let vězení.