„Mladík spadl asi z deseti metrů a zůstal viset na skalním převisu dva metry nad hladinou,“ řekla Hacsiková. „Na místo vyrazili profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou,“ dodala mluvčí. Cestu k zásahu jim ovšem zkomplikovala uzamknutá závora do lomu, a proto podle Hacsikové hasiči museli přeřezat zámek a až poté mohli do areálu vjet se zásahovým automobilem a člunem. Přitom obvyklá přístupová cesta byla zatarasena kameny proti vjezdu automobilů, takže museli volit náhradní trasu.

Hasiči spustili člun na vodní hladinu a po příjezdu zdravotnické záchranné služby přepravili lékaře na druhý břeh k zraněnému mladíkovi. Po stabilizování zraněného jej hasiči naložili na páteřová nosítka, transportovali do člunu, převezli na druhý břeh a naložili do vozidla záchranářů.

„Třiadvacetiletý mladík utrpěl množství odřenin, nejvážnější ze zranění byla otevřená zlomenina nohy,“ řekl náměstek ředitele Zdravotnická záchranné služby Olomouckého kraje Jan Weinberg. „V ohrožení života ale určitě nebyl,“ dodal.