"Zloděj způsobil škodu přes 5000 korun, proto bude obviněný z trestného činu krádeže. Opilé mladistvé předali strážníci rodičům a informovali odbor péče o dítě českobudějovického magistrátu," řekla Schusterová.

Policisté zasahovali na více místech v Českých Budějovicích. "Skupina patnácti mladíků rušila noční klid na Lannově třídě i u Prioru. Policisté na místě zajistili dva opilce, kterým naměřili v dechu alkohol, jeden z mladistvých měl v krvi dokonce 1,78 promile alkoholu," dodala Schusterová.

V neděli v půl třetí ráno zasahovala hlídka strážníků na Sokolském ostrově. Zde na dětském hřišti popíjela skupina devíti mladistvých, u kterých strážníci naměřili od 0,44 do 1,64 promile alkoholu v krvi. "Předali jsme je rodičům, případem se bude zabývat magistrát města," doplnila Schusterová. .

Poslední podobný případ se stal v Krajinské ulici v noci na neděli kolem půl páté. Hlídka kontrolovala mladou dívku, které naměřili dechovou zkouškou 1,53 promile alkoholu. "Alkohol dívce objednávala starší sestra, která dostala na místě pokutu. Případ také skončí na stole pracovníků odboru péče o dítě českobudějovického magistrátu," řekla Schusterová.