Loupežné přepadení se odehrálo pět minut po jedenácté hodině, když maskovaný muž vstoupil do budovy, kde právě byla jen jedna obsluhující žena. "Choval se velmi agresivně, obsluhující ženě přiložil ke spánku krátkou střelnou zbraň černé barvy a křičel na ni, ať mu vydá klíče od trezoru," popsala průběh přepadení Zatloukalová. Když mu žena v obavě o život klíče vydala, muž trezor otevřel a odcizil z něj několik desítek tisíc korun a poté z pošty utekl. I když se přepadení obešlo bez zranění, byla do Hradištka přivolána záchranná služba, aby ošetřila přepadenou ženu, neboť utrpěla silný šok.

Přestože objekt pošty ani obec Hradištko nejsou monitorovány bezpečnostními kamerami, podařilo se policii získat popis pachatele. Jeden ze svědků ho totiž chvíli pronásledoval, ale zadržet se mu ho nepodařilo. "Utekl směrem na Pikovice, kde ho pronásledovatel ztratil," uvedla mluvčí.

Pachatelem byl podle dostupných informací asi 180 centimetrů vysoký muž ve věku kolem 35 až 40 let, jenž si obličej maskoval šedým šátkem, tmavými brýlemi a na hlavě měl navíc kšiltovku. Oblečen byl do šedé bundy a hovořil česky bez přízvuku. Policie po něm ihned vyhlásila pátrání, svědci se mohou obrátit přímo na linku 158.