"Ano, spis k nám již od městského soudu dorazil, na jeho prostudování mám 14 dní," uvedl soudce Lněnička s tím, že odvolací řízení pravděpodobně nařídí na pátek 31. července. "Odvolací jednání bude nařízeno na dva dny," poznamenal soudce.

Kromě odvolání obžalovaného Ďurička se bude muset soud vypořádat i s odvoláním státní zástupkyně. Jak Mediafax informovala mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová, státní zástupkyně se odvolala proti rozsudku minulý týden - souhlasí sice s verdiktem o vině i trestu, ale nelíbí se jí konstatování obsažené v rozsudku, že Ďuričko zastřelil Kočku po předchozím útoku poškozeného.

Zda bude Ďuričko na výsledek odvolacího jednání čekat ve vazbě, kam byl umístěn bezprostředně po říjnovém incidentu v restauraci Monarch, bude rovněž rozhodovat senát vrchního soudu. "Právě dnes k nám přišla žádost pana Ďurička o propuštění z vazby, kterou se budeme zabývat," poznamenal soudce Lněnička.

Podnikatel Bohumír Ďuričko byl v dubnu pražským městským soudem poslán do vězení na 12,5 roku za vraždu syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky mladšího. Zastřelil ho třemi výstřely na večírku po křtu knihy šéfa ČSSD Jiřího Paroubka v říjnu loňského roku.