Vazebně stíhaní šestadvacetiletý Lukáš Bejdák, devětadvacetiletý Martin Mahr a sedmadvacetiletý Jiří Partl čelí obžalobě z loupežných přepadení a vydírání v letech 2006 a 2008, kdy způsobili škodu v řádu několika milionů korun. Ke svým činům se přiznali, svalují však hlavní díl viny jeden na druhého. Partl označil za hlavního organizátora loupeží Bejdáka, Mahr po celou dobu jednání většinou mlčel. Každý z mužů se již v minulosti střetl se zákonem. Mahr je nyní ve vezění za krádež.

Trojice podle obžaloby vylákala v říjnu 2006 Rakušana Franze Riebenbauera do chaty v Rájci na Blanensku, kde ho násilím zadržovali a vymáhali na něm 200 tisíc eur za slib propuštění jeho dcery, kterou měli údajně pod kontrolou. „Riebenbauer zaplatil vyděračům téměř tři miliony korun,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Ivan Hrazdíra.

Trojice prý přepadla také několik pošt a bank a dalšího cizince, Itala Salvatora Marzocca, kterému uloupili mercedes. Itala pak odvezli v kufru jeho vlastního auta do lesa, kde ho zanechali přivázaného ke stromu. Vůz trojice údajně použila při přepadení pobočky České spořitelny, a poté ho za 60 tisíc korun prodala. Trojice se rovněž zodpovídá z přepadení dvou bank na Žďársku a zemědělského areálu na Pelhřimovsku a pošty na Blanensku.

Hlavní líčení je naplánováno rovněž na úterý.