Bláha podle spisu nejprve vloni 5. listopadu svého příbuzného opilý a pod vlivem léků napadl v jeho pardubickém bytě, kdy se jej snažil donutit ke změně postoje ve vlastnictví bytu. Poškozený v minulosti na základě smlouvy převedl práva k užívání bytu na něj a jeho manželku. Bláha pak byt od bytového družstva odkoupil. Příbuzný ovšem po rozvodu Bláhových chtěl byt zpět, a když Bláha a bývalá manželka odmítli, přes advokátku jim napsal, že v bytě bydlí neoprávněně a že smlouva je neplatná. Bláha poškozeného onen večer přivázal ke křeslu, ústa mu přelepil páskou a vyhrožoval mu násilím a likvidací. Také si na zdůraznění výhrůžek z kuchyně přinesl dva nože a kladivo. Muže poté zbil a ustal až po příjezdu policie.

Dne 17. listopadu se pak opět opilý a pod vlivem medikamentů ve svém bytě dostal do hádky a poté i fyzické potyčky s dalším příbuzným. Toho poté několikrát bodl nožem do krku a poškozený vykrvácel. Bláha podle své výpovědi z přípravného řízení nevěděl, že zranění jsou natolik vážná. Poškozenému poskytl laické ošetření a podložil jej dekou, pak z bytu odešel. "Když jsem odcházel, on ještě dýchal. Nevím, proč jsem nezavolal záchranku," řekl Bláha. Dále uvedl, že zamýšlel usmrtit i prvního příbuzného, později si však uvědomil všechny důsledky svého jednání a odjel vlakem do České Skalice, kde chtěl spáchat sebevraždu. "Tam mě ale zastihla noc, tak jsem chtěl přespat v penzionu," dodal obžalovaný. V penzionu jej zatkla policie.

Obžalovaný Bláha se ke všemu doznal. V pátek u soudu uvedl, že jej k činům dohnala obava o osud jeho syna. "Myslel jsem na to, že by v tom bytě, který nám podle smlouvy patřil, měl jednou bydlet můj syn. Všeho lituji a omlouvám se, strašně rád bych to vrátil zpátky," řekl Bláha, kterému za trestné činy vydírání a vraždy hrozí až 15 let vězení.