"V sobotu kolem 21. hodiny dostala hlídka městské policie v Plzni informaci o šedesátiletém muži, který vedl dva psy. Podle oznamovatele velmi hrubým zacházením, kopy, údery a štvaním psa pitbullteriéra týral druhého psa," popsal situaci Držala. Překvapivá byla skutečnost, že německý ovčák patřil zadrženému muži a pitbullteriér je jeho příbuzného.

"Ovčák měl po těle krvácející zranění, včetně odtrženého ušního boltce a prokousnuté přední končetiny, ale muž k celé věci uvedl, že se psi vzájemně napadli. Jelikož při komunikaci byl z dotyčného cítit alkohol, přistoupila hlídka k provedení orientační dechové zkoušky s pozitivním výsledkem 2,33promile alkoholu," informoval mluvčí městské policie. Opilý muž nedokázal ovládat své chování vzhledem ke svému stavu a byl odvezen na protialkoholní záchytnou stanici.

Německého ovčáka strážníci dopravili k veterinárnímu ošetření a poté byl umístěn do psího útulku v Plzni na Valše. Pitbullteriéra vrátili strážníci majiteli, který se dostavil na místo. Případem se bude nyní zabývat místně a věcně příslušný správní orgán.