Do akce byli nasazeni pořádkoví policisté, ale i policisté na terénních motorkách a koních. Strážci zákona bylo obsazeno hned několik lokalit, bezohlední řidiči je mohli potkat na Pustevnách, v oblasti Bečevska, Rožnovska, na Kohútce, Soláni, Karlovicku i na hlavním silničním tahu z Přerova na Slovensko. V neděli byl do akce zapojen i policejní vrtulník. "Odhalili jsme čtyři trestné činy, řadu přestupků a zadrželi jsme také celostátně hledanou osobu. Na pokutách bylo vybráno několik desítek tisíc korun," podotkla Brousilová.

Na policejní služebně skončil například osmnáctiletý řidič, který se na čtyřkolce projížděl po silnici v Novém Hrozenkově, Vranči. Na stroji jezdil bez řidičského oprávnění. Další motorkář zase jezdil bez registrační značky. "Kuriózní případ řešili policisté v Horní Bečvě, kde kontrolovali ukrajinského řidiče s americkým pasem. Nebylo mu ani osmnáct let a rovněž neměl řidičské oprávnění," poznamenala Brousilová. V rámci kontrolní akce ale řešili policisté také jeden případ výtržnictví. V Rožnově pod Radhoštěm se sexuálně uspokojoval šestatřicetiletý muž na veřejnosti před dvěma děvčaty. Po jeho zadržení se navíc ukázalo, že se jedná o hledanou osobu.

Na neukázněné motorkáře a jezdce na čtyřkolkách upozorňují zejména starostové, chataři, turisté a ochránci přírody. Řidiči totiž ničí turistické trasy a plaší zvěř.