Králem večera se stal podle očekávání vítkovický kapitán Daniel Folta, který v sezóně stihl kromě zisku mistrovského titulu s klubem také nominaci do All Stars světového šampionátu, který proběhl v Praze a Ostravě na konci roku 2008. „Dneska je to takový hořkosladký večer. Těžko se při takové chvíli mluví. Je to opravdové završení mé kariéry, kdy jsem hrál deset let házenou a dalších patnáct let florbal. Jediné, co mně mrzí je to, že mi chybí medaile z mistrovství světa,“ řekl Folta po korunovaci.

Pro Foltu byla sezóna opravdu ukázková. Před uplynulou sezónou se vrátil do klubu 1. SC SSK Vítkovice, kde v roce 1993 s florbalem začínal. S Vítkovicemi vyhrál po devíti letech čekání českou nejvyšší soutěž. Celkově to byl jeho čtvrtý mistrovský titul. V uplynulém ročníku extraligy právě on rozhodl svým gólem na 5:4 poslední páté utkání finálové série Vítkovic s Tatranem Střešovice a zajistil svému týmu mistrovský titul. Právě tento zápas byl ale jeho posledním. Kvůli dlouhodobě zraněnému kolenu musel ukončit kariéru a dá se říci, že odešel na vrcholu.

Protihráči z extraligových klubů pak potvrdili Foltův triumf i v anketě o neužitečnějšího hráče české nejvyšší soutěže.Folta za sebou nechal útočníka švýcarského Tigers Langnau Aleše Zálesného a loňského vítěze Milana Fridricha.

Mezi ženami vyhrála suverénně Ilona Novotná, která v této anketě zkompletovala hattrick. Kapitánka úřadujícího mistra pak zvítězila i v prestižním hráčském hlasování o nejužitečnější hráčku.

Nejlepším trenérem sezóny byl zvolen kouč mistrovských Vítkovic Radomír Mrázek, který převzal pomyslné žezlo od střešovického Petra Ďarmeka.

Nejlepšími rozhodčími se stali Petr Černý a Jiří Janoušek. Těm ocenění předával Milan Minář, který letos v podobné anketě vyhrál mezi hokejisty.

Vítězové deseti hlavních kategorií ankety Florbalista sezony 2008/2009:

Florbalista sezony:
1. Daniel Folta (Vítkovice)
2. Aleš Zálesný (Tigers Langnau, Švýc.)
3. Milan Fridrich (Tatran Střešovice)
4. Milan Garčar (Tatran Střešovice)
5. Tomáš Kafka (Tatran Střešovice)

Florbalistka sezony:
1. Ilona Novotná (Děkanka Praha)
2. Klára Rozumová (Děkanka Praha)
3. Magdalena Šindelová (Děkanka Praha)
4. Anet Jarolímová (TJ JM Chodov)
5. Hanka Lacková (TJ JM Chodov)

Junior sezony: Adam Štegl (Tatran)
Juniorka sezony: Martina Čapková (Future)
Brankář sezony: Tomáš Kafka (Tatran)
Brankářka sezony: Hana Váňová (Děkanka).
Nejužitečnější hráč Fortuna extraligy: Daniel Folta (Vítkovice)
Nejužitečnější hráčka extraligy: Ilona Novotná (Děkanka)
Trenér sezony: Radomír Mrázek (Vítkovice)
Rozhodčí sezony: Petr Černý – Jiří Janoušek