Mladí hudebníci pražským koncertem zahájí turné, s nímž v následujících dnech v rámci Jihočeského festivalu vystoupí v Českém Krumlově, Bechyni, Třeboni a Jindřichově Hradci. Zahajovací koncert vítězů soutěže Concertino Praga se koná pod záštitou pražského primátora Pavla Béma. V přímém přenosu jej odvysílá Český rozhlas 3 Vltava.

Koncert v Rudolfinu zahájí polské duo ve složení violoncellistka Aleksandra Pykaczová a klavíristaTomasz Zajac předehrou z opery Mojžíš v Egyptě. Poté se divákům představí domácí trio, jehož členy tvoří klarinetisté Pavel Zemen, Pavel Plášil a Vojtěch Hájek. V první části koncertu dále vystoupí oceněné duo z Portugalska a bulharské dívčí kvarteto, kterým mezinárodní porota přidělila čestné uznání.

Po přestávce se návštěvníkům Rudolfina představí polská houslistka Barbara Malcolmová s klavíristkou Joannou Kacperkovou, které v kategorii hudebních dvojic obdržely druhou cenu. Své hudební umění na koncertě předvedou také flétnistky Anežka Vargová, Zdeňka Hanzlíková a Klára Škodová, které společně s klavíristkou Barborou Brabcovou zvítězily v kategorii hudebních kvartet.

Finále koncertu bude patřit houslistům Matoušovi a Šimonovi Michalovým, kteří se stali absolutními vítězi 43. ročníku Mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga. Sourozenci Michalovi tak v Rudolfinu z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavy Kopicové převezmou Cenu Heleny Karáskové.