Na místě je několikanásobná přesila policistů, kteří účastníkům nepovolené akce začali kontrolovat občanské průkazy.

Úředníci plzeňského magistrátu vyzvali účastníky akce hned v jejím začátku k tomu, aby se rozešli, že jejich shromáždění je nepovolené. Ti to odmítají s tím, že nejde o shromáždění. Policisté jednoho pravicového extrémistu zadrželi. Na triku měl mladý muž písmena HH. Skupina radikálů se poté odebrala na železniční nádraží, doprovází je policisté.

Autonomní nacionalisté svolali na svých internetových stránkách na protest proti policejnímu zatýkání při akci Power několik shromáždění, která by se měla konat od soboty do pondělí v devíti městech České republiky. Policisté při razii zatkli celkem deset osob, pět jich skončilo ve vazbě a pět bylo posléze propuštěno. Jsou podezřelí z propagace nacismu. V sobotu se akce nacionalistů uskutečnily v Jablonci nad Nisou, Havlíčkově Brodě, Mladé Boleslavi a ve Zlíně.

Sobotní akce se obešly bez vážnějších incidentů. Pouze zlínská policie zadržela třiadvacetiletého muže, který hodil předmět do hloučku pravicových extremistů a snažil se k nim proniknout. Spolu s ním zadrželi policisté také osmnáctiletého příslušníka pravicových radikálů, který napadl jiného muže.