O záchranu bojující rezerva Jablonce chtěla na půdě stejně ohroženého Vyšehradu vytáhnout prvoligové útočné trumfy a trenér Jiří Hloušek měl k dispozici prvoligisty Pavla Černého a především reprezentanta Davoda Lafatu. Ani to ale Severočechům k úspěchu nepomohlo, Vyšehrad vyhrál 2:1 a slaví záchranu.

"Vedli jsme sice 1:0, ale Vyšehrad se ve druhém poločase zlepšil a za to si nakonec výhru zasloužil," uznal David Lafata. Ten neměl se startem za jabloneckou rezervu žádný problém, byť měl dovolenou a už za týden mu začíná příprava s prvoligovým áčkem Jablonce. "Nebyl jsem na dovolené v zahraničí, takže když se mi z klubu ozvali, řekl jsem, že přijedu. Jen jsem nevěděl, že se bude hrát na umělce," poznamenal fotbalista. "Za týden v posledním kole bych už ale raději za béčko nešel, ale uvidíme, jak to dopadne," dodal sedmadvacetiletý útočník.

Ten si během jara 2009 zahrál na několika frontách. Nastoupil za českou reprezentaci, v Gambrinus lize bojoval s jabloneckým áčkem o evropské poháry a teď si vyzkoušel i boj o udržení v České fotbalové lize. "Fotbal mám rád a na jaře jsem si zahrál prakticky o všechno," usmál se Lafata.