Kolem 16.45 hodiny, kdy se dalo shromáždění radikálů do pohybu, vyzval zástupce mosteckého magistrátu k rozpuštění akce. „Účastníci na výzvu reagovali a v menších skupinkách se rozcházejí po městě. Policie na ně dohlíží,“ řekla Bartošová. „Je klid. Situaci monitorujeme, k porušení zákona zatím nedošlo. Nezaznamenali jsme tu ani žádné odpůrce krajní pravice,“ dodala.

Jeden z mladíků, které policisté předvedli na policejní služebnu, měl na oděvu neonacistickou symboliku. "Je proto podezřelý ze spáchání trestného činu propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka,“ potvrdila policejní mluvčí.

Dalších třináct lidí policie zajistila pro podezření z přestupku – dvanáct neuposlechlo výzvy veřejného činitele, jeden je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

„U jednoho ze zadržených se objevily zdravotní komplikace. První pomoc mu poskytl policejní zdravotník, poté jej přivolaná záchranka převezla do nemocnice,“ řekla Bartošová.

Počty policistů nasazených do akce policie neuvedla. „Policie má dostatečné množství sil a prostředků k zajištění veřejného pořádku,“ sdělila před začátkem sobotního shromáždění mluvčí.

Shromáždění pravicových extremistů v Mostě se koná na protest proti úterní policejní akci nazvané Power, při níž policisté zatkli deset neonacistů. Policie je obvinila z pořádání koncertů propagujících nacismus a fašismus. Na pět z nich uvalil soud vazbu, pět je vyšetřováno na svobodě. Všichni čelí obvinění z trestného činu propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Protestní akce se mají konat od soboty do pondělí v devíti městech po celé republice.