Oba jsou nyní v cele předběžného zadržení, informovala v neděli agenturu Mediafax policejní mluvčí Jitka Lysáčková s tím, že starší z mužů je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku, mladšího policie podezírá z trestného činu výtržnictví. Za ten hrozí pachateli, který byl navíc členem organizované skupiny, až tříletý trest vězení. "Mladík by měl v nejbližších dnech stanout před soudem," dodala policejní mluvčí Jana Bartíková.

Ve Zlíně se v sobotu shromáždilo kolem šesti desítek pravicových radikálů a stovka jejich odpůrců z řad anarchistů. Policisté a strážníci se snažili o to, aby se k sobě skupiny nedostaly. Policisté nakonec zatkli tři lidi, jednoho ale bez obvinění zase propustili.

Pochod radikálů také ochromil dopravu na frekventované silnici ve směru na Fryšták. Tu totiž musela policie kvůli bezpečnosti zastavit.

"Pro město Zlín jsou tyto projevy extremismu v takové míře zcela výjimečné. Zatím největší protestní shromáždění se odehrávala v okolních městech, např. v Otrokovicích," dodala Bartíková.

Autonomní nacionalisté svolali na svých internetových stránkách na protest proti policejnímu zatýkání při akci Power několik shromáždění, která by se měla konat od soboty do pondělí v devíti městech České republiky. Policisté při razii zatkli celkem deset osob, pět jich skončilo ve vazbě a pět bylo posléze propuštěno. Jsou podezřelí z propagace nacismu.