Druhou příčku obsadila dvojice Václav Pech – Petr Uhel, třetí skončili Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou. Soutěž dokončilo 32 posádek. Dalším závodem českého šampionátu bude až srpnová Barum rally Zlín. V kategorii historických automobilů opanovali hustopečskou soutěž Miroslav Janota – Pavel Stráský (Opel Kadett Coupe).

Pořadé po poslední RZ

Pořadí Posádka Vůz Čas
1. Kresta - Gross Peugeot 1:48:37.8
2. Pech - Uhel Mitsubishi +43.4
3. Valoušek - Hrůza Mitsubishi +2:12.8
4. Štajf - Ernst Subaru +3:49.0
5. Trojan - Dolečková Mitsubishi +3:57.1
6. Arazim - Gál Mitsubishi +4:28.5
7. Jelínek - Kotěna Mitsubishi +4:30.4
8.
Barvík - Bartončík Mitsubishi +5:29.3
9. Votava - Synáč
Mitsubishi +6:38.3
10. Pantálek - Novák Mitsubishi +6:42.9

Průběžné pořadí MMČR

Pořadí Posádka Body
1. Roman Kresta 177
2. Václav Pech 139
3. Pavel Valoušek 83
4. Jan Kopecký/td> 39
5. Jaromír Tarabus 35
6. Vladimír Barvík 30

Ohlasy z cíle:

Roman Kresta: - "Vítězstvím jsme splnili to, co jsme si předsevzali, ale nebylo to nic jednoduchého. Hlavně v první etapě byla na trati vinou špatného počasí spousta bláta, dneska to bylo jednodušší. Letošní ročník byl rozhodně těžší než ten loňský, kdy se jelo za velkého horka. Pro nás je dobré, že sbíráme body a upevnili jsme si vedení v šampionátu, ale v boji o titul je stále všechno otevřené. Čekají nás ještě tři závody včetně Barum rally. A pokud budu chtít stíhat dravcům, kteří přijedou, budu muset přidat proti tomu, co jsem jel dneska."

Václav Pech: - "Byl to hodně těžký závod na rozbitých tratích, v republice hodně nestandardní. Dneska jsme se svezli hezky, včera to byl očistec. Šlo jen o to udržet auto na cestě. Ale zvládli jsme to bez větší jezdecké chyby a taky auto fungovalo bez problémů. Za to jsem rád. Šampionát zůstává otevřený, může rozhodnout výpadek na jedné soutěži. Ať můj, nebo Romanův. Rozhodně se nevzdáváme."

Pavel Valoušek: - "Třetí místo je pro nás super, protože závod byl hodně těžký a hlavně únavný. Vždyť včera se končilo pozdě v noci. Udělal jsem spoustu chyb, které by se stávat neměly, proto jsme rád, jak to dopadlo. Pojistili jsme si třetí příčku v mistrovství republiky, to je pro nás moc důležité."