Slavný soubor čeká v České republice celkem šest koncertních zastávek. Z Jihlavy se přesune následující den do Amfiteátru v Lokti u Karlových Varů a od 16. června navštíví po jednodenních intervalech diváky v Praze, Pardubicích, Olomouci a v Ostravě. Po české části turné následuje vystoupení v Rakousku.

Soubor se představí ve svém kompletním složení a do Čech dorazí všech 120 členů. Na pódiu je nově doprovodí také osmnáctičlenný chlapecký sbor Mladých Alexandrovců, který tvoří děti ve věku od 8 do 12 let. Nejmladšímu interpretovi je šest let.

Alexandrovce doplní na českém turné dva speciální hosté. Zpěvačka Eva Pilarová, která je dlouholetou obdivovatelkou souboru, a Petr Kolář. Patronem tuzemské koncertní šňůry se stal první československý kosmonaut Vladimír Remek. Diváky bude celým večerem provázet moderátor Jiří Klapka.

Hudební a taneční soubor Alexandrovci vznikl v roce 1928 a jeho původním účelem bylo poukázat na slávu Rudé armády. Vystoupení jsou známá svou propracovanou choreografií, tanečními výstupy, zajímavými kostýmy a kvalitním zpěvem interpretů. Soubor, který se dělí na taneční skupinu, sólisty, zpěváky a orchestr, má za dobu své existence na svém repertoáru k dispozici stovky písní různých žánrů a může si vybírat skladby z oblasti jazzu, opery, populární hudby a samozřejmě z vojenských písní a pochodů.