Jednatřicetiletý obránce je znechucen atmosférou, kterou vyvolal bulvární tisk po prohraném utkání kvalifikace o MS 2010 se Slovenskem. „Ten můj konec je definitivní, národní mužstvo je minulost. Mrzí mě, že Českomoravský fotbalový svaz (ČMFS) vyvodil důsledky pouze z toho, co se napsalo v bulvárním tisku. Nikoho nenapadlo zavolat a poptat se, jak to všechno bylo,“ řekl Ujfaluši.

Obránce Atlétika Madrid, který zároveň dělal kapitána národního týmu, byl společně s pěticí dalších hráčů vyřazen z reprezentace, když po utkání se Slovenskem navštívili jednu z pražských restaurací. Společně s Ujfalušim byli potrestáni Martin Fenin, Václav Svěrkoš, Marek Matějovský, Milan Baroš a Radoslav Kováč.

K návratu by Ujfalušiho nezlákaly ani případné změny po Valné hromadě ČMFS, ani osoba nového trenéra. „Jednou jsem se takhle rozhodl a nebudu to měnit. Je tady spousta dalších mladých kluků, kteří by měli dostat šanci. Třeba Jan Šimůnek nebo Marek Suchý. Oba odehráli několik těžkých zápasů a jsou prověření. Navíc už také něčeho dosáhli. Stále věřím, že se národní tým může probojovat na mistrovství světa,“ myslí si Ujfaluši. „Ale určitě to není tak, že bych se v případě postupu chtěl vrátit,“ dodal.

Ujfaluši také objasnil nedorozumění s Františkem Strakou. „Já jsem ve svém prohlášení uvedl, že se vzdávám reprezentace, takže nevím, proč mě chtěl na zápas s Maltou nominovat. Navíc nemám v telefonu uložená čísla všech trenérů, nevěděl jsem, že mi volá zrovna on. Kdyby napsal zprávu, tak bych se třeba ozval,“ uvedl.

Nejvíce mu prý bude chybět setkání s ostatními reprezentanty. „V klubu to prostě není ono. Tady si můžete popovídat česky o čemkoliv, navíc se na ostatní kluky těšíte. Atmosféra v klubu je zase trochu o něčem jiném. Bude mi to scházet,“ zakončil Ujfaluši.