"Jsem si zcela jistý tím, že předvolební kampaň bude klidná a vůbec nehrozí, že by byla nějak konfrontační. S panem Vinšem jsme se nesešli ani poprvé, ani naposled. Bavili jsme se hlavně o tom, co bude pro fotbal do budoucna pozitivní," řekl Ivan Hašek v pátek agentuře Mediafax.

Zatímco Luděk Vinš začal se svou kampaní už začátkem dubna, kdy uspořádal tiskovou konferenci, představil svůj program a spustil své webové stránky, Hašek má oproti němu zpoždění vzhledem k tomu, že sezona ve Sjednocených arabských emirátech skončila až na konci.května. Ivan Hašek získal titul s týmem Al-Ahlí a poté nepřistoupil na prodloužení smlouvy. Do Čech se vrátil 3. června a po řadě konzultací až 5. června oficiálně ohlásil svou kandidaturu.

"Jsem teď hrozně vytížený a scházím se s každým, kdo má zájem pracovat pro fotbal a něco mu dát. Na svém programu však usilovně pracuji a příští týden ho představím," prohlásil Ivan Hašek.

Zájem s ním spolupracovat má velké množství lidí. "Pro mě není otázka, zda budu či nebudu zvolen předsedou fotbalového svazu, osudovou záležitostí. Když nebudu předsedou, budu dělat něco jiného. Jako trenér jsem nezávislý na nějakých funkcích. Potkávám se však s řadou lidí, pro něž je práce v nějaké funkci existenční otázkou. U mě je vyloučeno, abych se dostal pod nějaký tlak," dodal Ivan Hašek.

Ke čtvrteční schůzce se vyjádřil ve svém prohlášení i Luděk Vinš. "Probírali jsme samozřejmě veškeré aktuální dění související s nadcházející volbou předsedy fotbalového svazu. Diskutovali jsme nad jmény kandidátů do výkonného výboru, mluvili jsme také o problémech, které český fotbal trápí, Jsem rád, že jsem se znovu přesvědčil o tom, že s Ivanem máme na drtivou většinu věcí stejný názor, i když paradoxně momentálně stojíme proti sobě. Potvrdili jsme si ale, že nemáme zájem na žádné konfrontační kampani, která by neprospěla nám ani fotbalu. A na příští týden jsme si naplánovali další schůzku," prohlásil Luděk Vinš.