První semifinalistkou se stala Dehalevičová, která prošla do dalšího kola bez boje, neboť Chorvatka Petra Martičová kvůli zranění kolena nenastoupila. Mezi poslední čtyři hráčky se probila Kučová po výhře nad Maret Aniovou z Estonska ve dvou setech.

"Předváděla jsem útočný tenis. Soupeřka nedokázala reagovat na mé kraťasy a dostávala se mimo rytmus hry. Vůbec jsem nepředpokládala, že postoupím mezi čtyři nejlepší. Přijela jsem vyhrát alespoň první kolo, což jsem výrazně překročila. Jsem velmi šťastná," pověděla Kučová.

Úspěšná byla také Hercogová po třísetové výhře nad Lesjou Curenkovou z Ukrajiny. Hercogová před nedávnem postoupila do druhého kola hlavní soutěže na Roland Garros a ve Zlíně patří k největším favoritkám. "První set nevyšel, ale postupem času jsem se rozehrála. Ve Zlíně mám ty nejvyšší ambice," řekla Hercogová.

Naději na turnajový titul má po pátečním utkání i Běloruska Kustovová, která přehrála Michaelou Pochabovou ze Slovenska. "Jsem velmi ráda za výhru. Děvče bylo rozehrané z kvalifikace a předvádělo zde velmi kvalitní tenis," pravila Kustovová. "V prvním setu jsem nevyužila brejkboly, tahaly jsme se o řadu míčů. Jsem smutná, neboť jsem měla šance. Po přestávce zaviněné deštěm mi zcela ztuhla ruka. Byla to rychlá záležitost," řekla zklamaná Pochabová.

Do finále čtyřhry nepostoupila nejvýše nasazená estonsko-česká dvojice Maret Aniová - Renata Voráčová, když v rozhodujícím tie-breaku neproměnila čtyři mečboly.

Semifinále dvouhry Smart Card Open by Monet+ je na programu v sobotu, diváci uvidí i finále čtyřhry. Na zlínských antukových dvorcích na Vršavě se začne hrát v 11 hodin, finále debla bude na programu nejdříve ve 13.30.

Smart Card Open by Monet+ (Zlín, 50 tisíc USD)

Dvouhra - čtvrtfinále: Z. Kučová (SR) - Aniová (2-Est.) 7:6(4), 6:4, Hercogová (Slovin.) - Curenková (Ukr.) 3:6, 6:4, 7:5, Kustovová (Běl.) - Pochabová (SR) 6:4, 6:3, Dehalevičová (Běl.) - Martičová (Chor.) bez boje.
Semifinálové zápasy: Kustovová - Hercogová, Dehalevičová - Z. Kučová.

Čtyřhra - semifinále: FRAŇKOVÁ, Klaschkaová (3-ČR/Něm.) - Aniová, VORÁČOVÁ (1-Est./ČR) 1:6, 6:2, 11:9, K. Kučová, Z. Kučová (SR) - Klemenschitsová, Meusburgerová (Rak.) 4:6, 6:2, 11:9.
Finálový zápas: Fraňková, Klaschkaová - K. Kučová, Z. Kučová.