Nejžádanější atletická osobnost současnosti ještě před přistáním v Ostravě, kde bude ve středu hlavní hvězdou atletického mítinku Zlatá tretra, stihla při přestupu v Praze natočit v salonku ruzyňského terminálu talk show s Markem Ebenem pro pořad Na plovárně. Usain Bolt přiletěl do Ostravy malým speciálem z Prahy i s doprovodem a v 9.52 dosedl na letištní plochu. Za pár minut už sestoupil po schůdcích dolů a vítal se s organizátory a zástupci města. Ti mu předali trofej pro vítěze – křišťálovou tretru a klíč od města Ostravy. „Loni říkal, že chce vyhrát ještě jednu tretru i pro svého manažera, tak jsme mu ji dali,“ prozradil Miroslav Černošek, majitel pořádající agentury Česká sportovní.

Obrovský zájem kdekoliv, kam přijede, prý zvládá Bolt bez problémů. „Něco jsem vyhrál, tak je to logické. Ale umím si to ukočírovat,“ usmíval se dobře naložený atlet. „Mám velké závazky, když se chci zlepšovat, musím dál tvrdě pracovat,“ přidal. Proto se nenechá příliš rozptylovat.

Přesto bude v následujících dnech až do středečního závodu králem celé Ostravy. Co by jako král ve městě změnil? „Asi počasí,“ podíval se na šedou oblohu. Letos měl zatím na dešťové kapky smůlu. Pršelo při závodě na 150 metrů v Manchesteru i při poslední stovce v Torontu. „Lepší je, když neprší, snad bude v Ostravě pěkně, ale jsem připraven na jakékoliv počasí,“ tvrdí. Podle předpovědi by opravdu mělo být ve středu teplo, dokonce až třicet stupňů Celsia.

V takovém počasí by Bolt mohl útočit na světový rekord. „Určitě chci zaběhnout co nejlepší čas, když to půjde, tak budu na rekord útočit,“ nebrání se dalšímu rekordnímu zápisu. Pořadatelé by byli spokojeni i s časem pod 9,85, což by znamenalo rekord mítinku. „Budu v Ostravě do závodu hlavně trénovat,“ nastínil svůj čtyřdenní program.

Při odjezdu z letiště do hotelu Atom mu organizátoři nabídli dvě auta. „Jedno je bezpečné a druhé rychlé, které si vyberete?“ žertoval v narážce na jeho nedávnou autonehodou Karel Tejkal tiskový mluvčí pořádající agentury Česká sportovní. „Jednoznačně to rychlejší,“ neváhal Usain Bolt a nasedl do bílého sporťáku BMW.