„Pachatel loupil 25. května v Mostě a jeho obětí se stala čtyřiaosmdesátiletá žena,“ uvedla Světláková s tím, že seniorku pachatel několikrát svezl domů z nákupu poté, co ji oslovil na parkovišti u jednoho z mosteckých supermarketů, kde nabízel odvozy autem.

Tak se dozvěděl, kde žena bydlí. Proto, když zmiňovaného dne zazvonil u dveří jejího bytu, žena ho bez obav pozvala dál. Pohostila ho a povídala si s ním. Hovor se však začal točit kolem mužovy tíživé finanční situace a ten nakonec ženu přímo o peníze požádal. Jenže seniorka se neměla k tomu, aby muži nějaké finanční prostředky dala a z hosta se stal rázem agresivní násilník. Po chvíli naléhání chtěl ženu zavřít na toaletě. To se mu však nepodařilo. Tak ji zatlačil do pokoje, kde seniorku srazil na zem a házel na ní z postele deky a peřiny.

Mezi pokrývkami pak objevil finanční hotovost ve výši 300 tisíc korun a vkladní knížky s úsporami, které odcizil. To zřejmě ženu zachránilo. Z bytu pak odešel. Žena neutrpěla naštěstí žádné zranění. Policisté pachatele vypátrali během několika dnů, zadržen byl až tento týden. Nezdržoval se v místě svého bydliště, ale byl kriminalisty přistižen na parkovišti u nákupního centra, kde zřejmě opět nabízel své služby.

Pachatel po obvinění skončil v policejní cele. Komisař podal podnět na vzetí do vazby.