"Zkontrolovali jsme přes dva tisíce řidičů a rozdali 504 pokut," sdělila Knolová a dodala, že 256 z nich pokutu zaplatili na místě. "Vybrali jsme 152 tisíc korun. Zbylým řidičům jejich prohřešek bude stát 214 tisíc korun," pokračovala mluvčí.

Nejčastěji řidiči hřeší na velkou rychlost. Na tento přestupek doplatilo 160 hříšníků. Policie také řešila alkohol za volantem. "Čtrnáct řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu," informovala mluvčí a upozornila na případ 53letého řidiče, kterého policie kontrolovala v Ostrovského ulice na Smíchově. "Nadýchal téměř tři promile alkoholu," doplnila mluvčí.

Policie nezapomněla ani na řidiče autobusů příměstských linek a jeden z nich měl v dechu 0,33 promile alkoholu. "Autobus jel z Klíčova a v Čakovické ulici jsme ho zastavili," upřesnila mluvčí a dodala, že to byl denní linkový autobus, který právě převážel pasažéry. Policisté řidiči další jízdu zakázali, proto cestující museli počkat, až muže pod vlivem alkoholu přijede někdo vystřídat.

Policie si také dávala pozor, zdali řidiči a nejen ti používají bezpečnostní pásy. Šestnáct z nich tak neučinilo. Policisté také přistihli 55 řidičů, kteří neměli v pořádku technický stav vozidla. U deseti řidičů se také ukázalo, že jsou podezřelí z trestného činu. Například v Plzeňské ulici v Praze 6 policisté odhalili řidiče, kterému Magistrát hlavního města Prahy dávno zakázal řídit.