V jednom z aut, které policisté zjistili jako kradené, jelo pět lidí. Řidič a spolujezdec se zranili lehce a další dva těžce, pátý cestující zemřel. Dva těžce zraněné transportoval vrtulník do nemocnice v Hradci Králové. "Mladý muž a mladá žena jsou v kritickém stavu, v současné době bojujeme o jejich životy," řekl agentuře Mediafax primář oddělení emergency Fakultní nemocnice v Hradci Králové Jaromír Kočí. Řidič z protijedoucího automobilu utrpěl lehčí zranění.

Nehoda se stala na objízdné trase Hronova na Náchodsku na výjezdu z Rokytníku kolem čtvrt na devět ráno na místní komunikaci. "Kradené vozidlo Škoda Forman sjelo z břehu do příkopu, odkud vylétlo zpět na silnici, vjelo do protisměru a lehce zavadilo o protijedoucí fabii, která se mu snažilo vyhnout," řekla mluvčí. Forman pokračoval dále a převrátil se na střechu.

Příčiny nehody policie nadále vyšetřuje, celková hmotná škoda zatím není známá. Jak uvedla Prachařová, forman je zcela zničený. Silnice je stále uzavřená a bude podle mluvčí ještě nejméně půldruhé hodiny. Objízdná trasa vede přes Červený Kostelec.