Podle informací Mediafaxu jde o osmadvacetiletého muže, který navíc už od loňska čelí obžalobě z rasismu a propagace hnutí podporujících násilí. Měl by patřit k nejradikálnějšímu jádru neonacistů v Česku.

Příznivec hnutí skinheads je obviněný za to, že loni nechal vyrobit šest CD nosičů s texty, které oslavují Adolfa Hitlera a rasistické ideály. Právě kvůli podobným textům před třemi lety policie ukončila koncert kapely Impérium v Českých Budějovicích, kam tehdy přišlo na 120 příznivců pravicového extremismu. Soudní líčení bylo ale zatím přerušeno. Nyní je muž zřejmě nově podezřelý z dalšího protizákonného jednání.

Kromě účinkování v kapele také podniká. V jihočeské metropoli vlastní jednu z restaurací v centru města.

Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták ale odmítl informace oficiálně potvrdit. "O tom, kdo je či není mezi zatčenými, nyní hovořit nebudeme. Další podrobnosti sdělíme na páteční tiskové konferenci," řekl Hanták.

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v úterý provedli zátah proti lidem napojeným na ultrapravicové skupiny na několika místech republiky. V Praze, Plzni, Čáslavi a Ratíškovicích na Hodonínsku pozatýkali deset extremistů. Brněnský soud ve čtvrtek vyhověl návrhu žalobce a uvalil vazbu na pět extremistů, které policie zadržela, dalších pět neonacistů bude stíháno na svobodě.