Před čtvrt na osm se tři desítky extremistů s pokřikem "Svobodu" vydaly od nádraží na pochod směrem do centra. Prošly kolem budovy policejního ředitelství, kterou střežil kordon těžkooděnců, a na několik minut se zastavily před policejní stanicí v Libušině ulici. Tam radikálové provolávali hesla jako "Politickým vězňům svobodu". Za pokřiku "Odpor, odpor" se pak před 20. hodinou vydali zpět k nádraží.

Ve chvíli, kdy průvod ve směru z centra procházel Palackého ulicí, dohlížející policisté zadrželi jednoho z demonstrujících. Měl totiž černé brýle a přes zákaz si zahalil obličej, čímž neumožnil identifikaci. Ze stejného důvodu byl několik minut poté zadržen další muž, který si v průvodu natáhl šátek přes obličej. Necelých třicet minut po 20. hodině radikálové dorazili znovu k chomutovskému nádraží. Někteří z nich pak odjeli vlakem a ostatní se rozešli. "Akce proběhla bez větších incidentů," zhodnotil chomutovský policejní mluvčí Petr Procházka.

Demonstrací, kterou svolalo uskupení Autonomních nacionalistů, radikálové protestovali proti zátahům, které v úterý uskutečnili detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na několika místech republiky. V Praze, Plzni, Čáslavi a Ratíškovicích na Hodonínsku pozatýkali deset extremistů. Brněnský soud ve čtvrtek vyhověl návrhu žalobce a uvalil vazbu na pět extremistů, které policie zadržela, dalších pět neonacistů bude soud stíhat na svobodě.

Ve středu večer se na protest proti úterní policejní razii konaly protestní akce uskupení Autonomních nacionalistů také v Brně a Karlových Varech. Ve čtvrtek pak radikálové pochodovali také v Olomouci, kde akce probíhala bez incidentů zhruba půl hodiny.