Zadržená dívka se však do osobních vozidel nevloupávala sama, podle policie byla součástí trojlístku, který byl kvůli krádežím již taky několikrát vyšetřován. "Právě na tuto trojici upozornil občan ve chvíli, kdy z auta odcizili navigační zařízení," líčil počátek případu Siebert. Ten však měl další pokračování s přivolanou policejní hlídkou.

Pachatelé mezitím navigaci rychle prodali v bazaru a policisté povedený trojlístek podle svědeckého popisu vypátrali na nedaleké zastávce městské hromadné dopravy. "Při vyhodnocování kamerového záznamu jsme zjistili, že pachatelé bazar skutečně navštívili, jeho majitel však popřel, že by navigaci odkupoval," popisoval šéf vršovických detektivů. Pachatelé však při výslechu trvali na svém a majitel bazaru nakonec odkup policistům přiznal.

"Tím se dopustil trestného činu krádeže ve spolupachatelství, za což mu hrozí až roční pobyt ve vězení," doplnil vršovický detektiv. Policisté dva z výtečníků vyšetřují na svobodě, dvacetiletá dívka byla kvůli recidivnímu chování umístěna do pankrácké vazební věznice. "Zadržená je i matkou dvouletého dítěte, o jeho osudu nyní rozhoduje příslušný odbor pražského magistrátu," uzavřel Ladislav Siebert.

Trojici pachatelů nyní hrozí za trestný čin krádeže a užívání cizí věci až tři roky pobytu za mřížemi.