"Vyšetřování jsme ukončili, a asi před třemi týdny byl spis předán na státní zastupitelství k vypracování žaloby," upřesnil Lottes.

Na vraždu čtyřiadvacetiletého Bělorusa kriminalisty přivedly nálezy částí těla v různých částech Prahy. Předloktí jeho pravé ruky našli zaměstnanci třídírny odpadů v Malé Chuchli na začátku loňského září. Torzo chodidla našli návštěvníci lesoparku v Hostivaři. Na podzim a v zimě prohledávali potápěči hostivařskou nádrž, ale třetí část rozřezaného těla, mladíkova hlava, byla objevena až letos v březnu na pražském Chodově. Díky zkouškám DNA se podařilo mrtvého muže záhy identifikovat.

Podle původních informací měli Bělorusa, který žádal o politický azyl v Česku, zavraždit tři muži z další země bývalého Sovětského Svazu. Ti byli v říjnu zatčeni a přes značné jazykové problémy byli s pomocí tlumočníků vyslýcháni. Po vyšetřování případu byli dva z nich propuštěni na svobodu, a u soudu předstoupí pouze jeden.

Za mimořádně surovou vraždu mu hrozí patnáct let odnětí svobody, ale pokud senát přihlédne k brutálnímu nakládání s mrtvým tělem, může v případu padnout i trest výjimečný.