Okresní soud v Rokycanech vyměřil dvaašedesátiletému Starinskému letos v únoru trest 18 měsíců vězení a zákaz řízení motorových vozidel na osm let. Byl usvědčen z ublížení na zdraví s následkem smrti a hrozil mu až pětiletý trest vězení. Prostřednictvím svého zmocněnce podala rodina pozůstalých trestní oznámení na neznámého pachatele a hodlá upozornit na nadřízené a zaměstnavatele odsouzeného řidiče. Vedení Lesní společnosti Plasy prý dobře vědělo, že její zaměstnanci jezdí v technicky nevyhovujících automobilech.

Tragická nehoda, při níž zahynuly dvě ženy a pětiletá dívka, se stala v únoru 2007 nedaleko od Rokycan, kdy Starinský řídil nákladní automobil, kterému za jízdy praskla levá přední pneumatika. Nákladní automobil vyjel kvůli defektu na levé přední pneumatice do protisměru, kde se střetl s osobním automobilem. Tříčlenná posádka na místě zahynula na následky mnohačetných poranění.

Obžalovaný Starinský uvedl, že se necítí vinen, ale že svého činu lituje. "Vozidlo jsem před nehodou kontroloval, pneumatiky nevykazovaly žádnou závadu. Nebyl tam žádný defekt na pneumatice, který by bránil v tom, aby vůz vyjel," hájil se před soudem Starinský.

Znalec ve svém posudku uvedl, že pneumatiky byly poškozené již před nehodou. "Před jízdou vykazovala pneumatika viditelné poškození. Praskliny by poznal i laik," uvedl znalec. Navíc šlo podle jeho slov jen o vyřazenou rezervu na dojetí, která už neměla být vůbec v provozu.

Těsně před nehodou viděl jeden svědek, jak po silnici jede nákladní automobil značky Scania, od levé přední pneumatiky mu vychází modrý dým a byla cítit spálená guma. Již v tom okamžiku bylo vidět, že automobil má značné problémy s jízdou, řidič však nezastavil a pokračoval dál. Krátce poté se automobil stal kvůli defektu neovladatelným, vyjel do protisměru, kde zmasakroval tříčlennou posádku vozu značky Peugeot 306.

Až do osudné nehody byl Starinský zcela bezúhonnou osobou a v kartě řidiče neměl žádné záznamy.