Jednu z varen policisté objevili v bytě v městské části Líšeň, kde se výrobě věnoval čtyřiadvacetiletý muž. Podezřelý drogu vyráběl také v garážích v okolí Brna. Pervitin následně prodával nejméně sedmi osobám. Mladíka policisté také přistihli při řízení vozidla, ačkoliv má zákaz řízení a navíc byl pod vlivem omamné látky. Nyní je ve vazební věznici.

Vazebně stíhán je za výrobu pervitinu také třiačtyřicetiletý muž, který měl varnu v chatě v Brně-Bystrci. V minulosti byl již za tuto trestnou činnost odsouzen, když vyráběl drogu také v chatě a na dalších místech jihomoravské metropole a okolí.

Mezi zajištěnými jsou také jednadvacetiletá žena a čtyřiadvacetiletý muž, kteří společně nejméně měsíc prodávali heroin na různých místech v Brně, a to včetně bytu přímo naproti jedné z policejních služeben. Ženu kriminalisté stíhají na svobodě, její komplic ovšem putoval do vazební věznice.

Za mřížemi by mohli skončit také čtyřiadvacetiletý mladík a jeho o pět let mladší bratr. Dvojice si v bytě v Králově Poli vyrobila ve skříni pěstírnu konopí. Při domovní prohlídce policisté zajistili dvanáct rostlin marihuany. Na potřebné vybavení k pěstování rostlin si vzali dokonce půjčku 7000 korun.

Od počátku letošního roku odhalili kriminalisté na území Brna 16 varen pervitinu. Obviněných je v souvislosti s drogovou trestnou činností celkem 48 osob, z toho vazebně je stíháno 19 osoba a osm osob je stíháno za distribuci heroinu.