"Chceme se zaměřit především na řidiče, kteří užili návykovou látku před jízdou a také na dodržování rychlosti," sdělila Knolová a dodala, že jejich pozornosti neuniknou ani řidiči, kteří svou jízdou ohrožují ostatní účastníky silničního provozu.

"Pokutováni tak budou ti, kteří předjíždějí přes plnou čáru nebo jedou nesprávným jízdním pruhem," pokračovala Knolová. Do akce se zapojilo téměř tři sta policistů a pomáhat jim bude i vrtulník, který díky kamerovému systému může odhalit přestupek a záznam může být ihned poslán na stanoviště do počítače dopravních policistů.

Policie se pro akci rozhodla kvůli stále trvající nekázni řidičů. "Chceme také snížit počet dopravních nehod," doplnila mluvčí a připomněla nedávnou situaci z 5. června, kdy řidič Mazdy ujel z místa nehody a poté ujížděl policejní hlídce. Když ho policisté dopadli, zjistili, že 34letý muž má zákaz řízení a navíc nadýchal 2,07 promile alkoholu. Den poté policie řešila dalšího opilého řidiče, který měl v dechu přes tři promile alkoholu.