Trestní senát brněnského krajského soud projedná odročenou kuplířskou kauzu, v níž obžaloba viní jedenačtyřicetiletého Radka Marinče a jeho o rok starší sestru Alenu Veselou z toho, že dopravili z východoslovenských Košic a pod pohrůžkou násilí drželi v nočním podniku Skarlet v Hevlíně tři mladé Romky. Ty měly být údajně nuceny k tanci ve spodním prádle u tyče a k poskytování sexuálních služeb. Marinč i Veselá jsou stíháni vazebně.

Podle státní zászupkyně se obžalovaní v srpnu loňského roku telefonicky domluvili se třemi dívkami, kterým nabídli v České republice práci uklizeček. Místo toho je ale odvezli do hevlínského klubu Scarlet,“ konstatovala státní zástupkyně. Přitom nejmladší dívce bylo 17, další 20 a nejstarší 29 let. Dívky však z nevěstince po několika dnech utekly. První pokus se jim údajně nezdařil. Při druhém se spustily ze střechy nevěstince po vedení bleskosvodu a zavolaly s pomocí místní ženy policii.

To však Marinč a Veselá popírají. Tvrdí, že dívky věděly, že budou dělat společnice a budou se vystavovat za výlohou. Majitelka klubu Veselá řekla, že to byla jejich volba a pánské návštěvy v klubu byly jejich věc. Jakékoliv donucování odmítla.

Při minulých jednáních se předsedkyně trestního senátu Hana Zoubková při výslechu obžalovaných stále vracela k momentu násilného donucování. Jedině jeho prokázáním totiž bude možné údajné kuplíře shledat vinnými. Výpovědi poškozených dívek působily zmateně. Jedna z nich nedokázala rozeznat levou a pravou ruku, jiná vypověděla, že týden má dva měsíce, u třetí se ukázalo, že je negramotná. Dívky totiž nedokázaly srozumitelně odpovědět na otázky týkající se doby jejich pobytu v nevěstinci.