Výkonný výbor schválil prodej práv na první ligu klubu 1. FC Slovácko. Vedení Zenitu Čáslav, jehož tým si vybojoval postup mezi elitu ze druhého místa tabulky druhé ligy, se dohodl se Slováckem ve středu dopoledne a odpoledne už byly v Praze připraveny příslušné dokumenty.

"Proběhlo to poměrně hladce, po slyšení odborných stanovisek ředitele ČMFS pro profesionální fotbal a licenčního manažera Stanislava Rýznara byl proti prodeji jen jeden člen výkonného výboru, dva se hlasování zdrželi a ostatní byli pro," řekl předseda výkonného výboru ČMFS Pavel Mokrý.

Jednání výkonného výboru tentokrát proběhlo zcela hladce. Nevznikly žádné excesy jako minule, kdy ho musel Mokrý předčasně ukončit kvůli chování druhého místopředsedy Jiřího Kubíčka, který nechtěl pustit nikoho ke slovu.

Bez překážek byl připraven návrh programu, jednacího řádu, volebního řádu, hlasovacího řádu, úprav stanov ČMFS a dalších dokumentů. "Členové výkonného výboru dnes potvrdili svými podpisy, že se k 27. červnu, tedy ke dni konání volební valné hromady, vzdávají svých funkcí. Vyzvali k tomu i členy volených komisí, tedy arbitrážní odvolací a revizní," doplnil tiskový mluvčí svazu Václav Tichý.

Výkonný výbor také rozhodl, že volební lístky na valné hromadě budou verifikovat oba kandidáti na předsedu Ivan Hašek a Luděk Vinš. Vedení svazu také navrhlo změnit volební řád tak, aby každý z kandidátů kandidoval pouze na jednu funkci. "Záleží nyní na delegátech, jestli tuto změnu přijmou. Ze strany výkonného výboru je to jen návrh," poznamenal k tomu Kubíček.

Je jisté, že červnová valná hromada nebude schvalovat nové stanovy svazu, ale pouze jejich minimální alternativní změny. "Stanovami by se měla zabývat jiná valná hromada, ale to už bude věcí nového výkonného výboru," prohlásil Mokrý.

Vedení svazu také navrhlo ligovému shromáždění první a druhé ligy, aby kluby, které nemají vyhřívaný trávník, předložily do 17. června nájemní smlouvy se subjekty, které takto vybavenou hrací plochu mají. Výkonný výbor také navrhl sankci ve výši 500 tisíc korun, která bude stržena klubům bez vyhřívaných trávníků z prostředků přidělovaných STES.

"Žádné výjimky se udělovat nebudou. Není možné, aby kluby budovaly vyhřívané trávníky za 15 či 16 milionů a jiné dostávaly výjimky. To by bylo velmi nespravedlivé. Na ligovém shromáždění o tom asi bude bohatá diskuse," dodal Kubíček.