Žižkov letos sestoupil do druhé ligy a vedení klubu se na konci sezony dohodlo, že u mužstva skončí i trenér Zdeněk Ščasný. Jeho místo zaujme pětapadesátiletý kouč Vlastimil Petržela, který se před několika měsíci vyléčil ze závislosti na hazardních hrách. Žižkovská Viktoria se chce po letošním pádu co nejrychleji vrátit do Gambrinus ligy.

"I když jsem v našem fotbale delší dobu nepůsobil, tak to neznamená, že bych jím nežil. S Viktorkou jsem jednal v posledních týdnech a práci zde beru jako výzvu. Nabídka mě oslovila, protože je tu prostor k práci a cíl je jasný," prohlásil Petržela.

Podle svých slov nejde Petržela do neznámého prostředí. "Viktorku jsem v několika zápasech na jaře viděl, a tak určitou představu mám. Nyní je však předčasné uvádět nějaké podrobnosti o posilách. Až se podívám na soupisku podrobněji, potom se s vedením budeme bavit o detailech. Stejná situace je i v případě realizačního týmu. V nejbližších dnech se bude vše řešit," dodal Petržela.

Petržela působil během své trenérské kariéry na lavičkách obou pražských "S", Liberce, Bohemians 1905, Mladé Boleslavi či Sigmy Olomouc. Největších úspěchů ale dosáhl při angažmá v Petrohradu, se kterým skončil v roce 2003 druhý v ruské lize a v sezoně 2005/06 se dostal do čtvrtfinále Poháru UEFA. Jeho poslední trenérskou štací bylo angažmá u ázerbájdžánského celku Něftči Baku, kde skončil minulý rok.