Sedmadvacetiletá Kraayeveldová, jež může hrát i na postu pivotky, strávila uplynulý ročník v celku slovenského mistra Maxima Broker Košice. Po jeho lednovém vypadnutí z Euroligy si na chvíli odskočila do Spojených států a do Košic se vrátila až na finálové zápasy slovenské extraligy. V létě Američanka pravidelně hrává zámořskou WNBA.

Šujanová byla letos velkou oporou třetího týmu slovenské extraligy Inpeku UKF Nitra, v jehož barvách vybojovala titul ve Středoevropské lize. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Vyškova strávila v Nitře minulé tři sezony a na poslední chvíli vypadla z kádru trenéra Milana Veverky pro mistrovství Evropy v Lotyšsku. Před dvěma lety na ME v Itálii ani na olympijských hrách v Pekingu však v týmu nechyběla.

Obě hráčky by v USK měly nahradit bývalou kapitánku Michaelu Ferančíkovou, která po zisku mistrovského titulu v minulé sezoně ukončila kariéru. Vysoké ambice vysokoškolaček v Eurolize potvrzuje i uzavření smlouvy s lotyšskou pivotkou Zane Tamaneovou, která má rovněž zkušenosti z WNBA a v uplynulé sezoně nastupovala za ruský celek Naděžda Orenburg.