Olympijská vítězka Špotáková se od úterý připravuje v Nymburce. "Před Tretrou je potřeba trošku přitrénovat, ale forma pořád roste. Dnes jsem si hodila osobák v kouli popředu, což je důkaz dynamické síly," pochválila se Špotáková, která netají, že jejím hlavním cílem pro Ostravu je vítězství, které jí loni sebrala Němka Obergföllová.

"Porazit soupeřky je ze všeho nejdůležitější. A kdyby to bylo nějakým pěkným výkonem, tím lépe. Ráda bych třeba překonala Christinin loňský hod a posunula rekord mítinku," řekla Špotáková. Současně přiznala, že pondělní výkon na Odložilově memoriálu - 68,23 metru - jí vzal hodně sil. "Trošku mě pobolívá achillovka, ale to je jen taková malá nepříjemnost. Snad se to doladí," poznamenala.

"Vím, že Bára chce vyhrát a úplně tomu rozumím, vždyť je doma," řekla Obergföllová, vedoucí žena letošních světových tabulek. "Já ale taky cítím dobrou formu a chci zvítězit. Bude to napínavé, protože vidím, že Báře to jde, hází daleko a zlepšuje se každým závodem," dodala Němka s tím, že do Ostravy se moc těší. "Bude to první velký souboj této sezony," připomněla, že přijede i stříbrná z olympiády, Ruska Maria Abakumovová.

Obergföllová přiznala, že byla překvapená, když minulý týden viděla Špotákovou startovat na mítinku ve Štrasburku. "Já bydlím jen třicet kilometrů odtamtud, brala jsem to skoro jako domácí mítink. A zčistajasna se tam objeví moje největší soupeřka!" řekla Obergföllová, která tehdy se Špotákovou prohrála. "Bářin výkon mě nepřekvapil. Byla jsem spíš zklamaná ze sebe, že jsem nehodila víc," přiznala. "Ale zase bylo prima, že jsme s Bárou po závodě zašly na pivo a dobře si popovídaly. Mimo stadion jsme kamarádky," dodala Němka.

Nejdelší letošní hod Obergföllové má hodnotu 68,41 metru, Barbora Špotáková hodila (v pondělí v Praze při Odložilově memoriálu) 68,23 m. V přímém souboji na mítinku ve Štrasburku (3. června) hodila Špotáková 66,31 metru, Obergföllová jen 62,33 metru.