Fotbalisté Slavie odešli v dubnu roku 2006 v utkání se Slovanem Liberec na dvacet minut z hrací plochy. Reagovali tak na výkon sudího Jaroslava Járy, který odpískal pro Liberec pokutový kop a vyloučil dva hráče Slavie. Disciplinární komise ČMFS pak Slavii udělila pokutu 2 miliony korun, k čemuž „sešívaní“ zaplatili dalších 100 tisíc Kč za trenéra Karla Jarolíma a 50 tisíc Kč za vedoucího mužstva Martina Lafka.

Slavia se rozhodla řešit kauzu soudní cestou, před časem neuspěla u Obvodního soudu pro Prahu 1, úspěšné nebylo ani středeční odvolání u Pražského městského soudu. „Soud prvního stupně rozhodl správně a tento rozsudek potvrzuje i Pražský městský soud. Trest dva miliony korun za svévolné opuštění hřiště Městský soud potvrzuje, žalující strana (Slavia - pozn. red.) navíc zaplatí 12 614 Kč jako odvolací poplatek,“ sdělila rozsudek soudkyně Vladimíra Kosovcová.

Ředitel Slavie Praha Petr Doležal po zveřejnění rozsudku uvedl, že jeho strana bude v soudních taženích pokračovat. „Jde tady hlavně o princip. Od ČMFS jsme dostali historicky nejvyšší pokutu, taková nepadla ani v korupční aféře. Podle nás ale Disciplinární komise ČMFS udělala několik pochybení, nerozhodovala podle platných řádů. My jsme opustili hřiště, čímž jsme něco porušili, ale s takovým trestem nesouhlasíme. Budeme dál bojovat,“ řekl Doležal. Pražský klub už dvoumilionovou pokutu před třemi lety zaplatil. „To jsme museli udělat během několika dnů. Jinak by nám hrozily další postihy,“ dodal.

Naopak s vyneseným rozsudkem byl spokojen právní zástupce ČMFS Jan Žák. „Soud potvrdil napadený rozsudek Obvodního soudu a uznal naše argumenty. S tímto verdiktem jsme naprosto spokojení,“ prohlásil Jan Žák.